HIP HURA

Hip Hura, cirkuška predstava,
tralala, zdaj bo pa zabava.
Tam je lev s petimi nogami,
pes in konj, morda pa tudi slon.

Lepa reč, poglejte strica klovna,
nos rdeč, čevlja pa kot čolna.
Ta te že v dobro voljo spravi,
en, dva, tri in že se vse smeji.
(Sten Vilar)

Na pustni torek, 5. 3. 2019, smo se maškare na Brinju zbrale, tiste večje in “tamale”, da bi skupaj pustovale. Učencev in učiteljev ta dan v šolo skorajda ni bilo. Namesto njih so učilnice zasedli klovni, princeske, indijanke, miške, pirati, vojaki, kavbojci, pikapolone, čarovnice, vojaki, tigri, za kateder pa so priletele pridne čebele – vsi z namenom, da bi pregnali zimo in ohranili našo kulturno dediščino.

Vse maškare so se v času malice posladkale s pustnimi krofi ter zarajale v šolski avli.

Kljub temu, da letos ni bilo potrebno preganjati hude zime, pa so vse šeme lepo popestrile današnji dan.

(Skupno 687 obiskov, današnjih obiskov 1)