Raziskovanje onesnaženja zraka s trdnimi delci postaja stalnica na OŠ Brinje. Že peto leto zapored se vsako zimo v petem razredu nekatere učenke in nekateri učenci preizkusijo v vlogi pravih raziskovalcev. Tudi letos je tako. K nam v goste je ponovno prišel dr. Martin Rigler iz podjetja Aerosol d.o.o., ki nam je predstavil svoj poklic raziskovalca ter problem, ki se nas vseh, še posebno v zimskem času, zelo tiče. To je problem onesnaženega zraka. Ker pa se s problemi lahko soočamo tudi na način, da iščemo njihove rešitve, smo se letos povezavi tudi z društvom Focus in gospo Marjeto Benčina. Kaj lahko skupaj naredimo, da bi bilo onesnaženega zraka čim manj? Ali lahko kaj spremenimo, da podnebje ne bi bilo tako obremenjeno zaradi našega načina življenja in navad? Zagotovo. Rešitve bomo iskali in jih poskušali tudi udejanjiti. Pomagate pa nam lahko tudi vi.

(Skupno 127 obiskov, današnjih obiskov 1)