V četrtek, 10. 6. 2021, smo s 5. n, 8. n in 9. n razredom izvedli športni dan. Ob 8.30 smo se zbrali pred šolo, si nahrbtnike napolnili z vedno okusnimi sendviči ter pijačo in odšli  proti glavni železniški postaji Grosuplje. Z vlakom smo se odpeljali proti Ljubljani, kjer so nas pričakovali v Kajak kanu klubu Ljubljana. V tišini narave, stran od mestnega vrveža smo pojedli malico, nato pa dobili reševalne jopiče in navodila za pravilno obnašanje v kanuju in zmajskem čolnu. Razdelili smo se tako, da sta učiteljici Urška in Blažka veslali v kanuju, ostali pa smo se posedli v zmajski čoln.  Vsak je s svojim veslom začel veslati na ritem, ki nam ga je z bobnom dajal naš učenec. Po reki sedmerih imen – Ljubljanici – smo se podali na raziskovanje čudovite narave in priveslali vse do mestnega središča, kjer smo obrnili in odveslali nazaj na izhodišče. Z vodne gladine smo opazovali mostove in večje znamenitosti našega glavnega mesta. Ob dobri družbi nam je tudi veslanje hitro minilo. Ob povratku na obrežje Ljubljanice smo poskakali iz kanuja in zmajskega čolna ter zasluženo odšli na sladoled. V tem dnevu smo spoznali nov šport, videli Ljubljano še z druge perspektive, hkrati pa krepili naš kardiovaskularni sistem in prijateljske vezi. Polni lepih vtisov in nekoliko utrujeni smo odšli nazaj proti železniški postaji. Z vlakom smo se odpeljali v Grosuplje in ob 13.00 zaključili naš športni dan.

(Skupno 185 obiskov, današnjih obiskov 1)