Po 6 urah zanimive vožnje iz Grosuplja do mini polotoka in mesteca Piombino, je kombi, poln prtljage in 6 nadebudnih učencev ter 2 skrbnih učiteljic, prispel do pristanišča. Poiskali smo pomol številka 8 in se povzpeli na trajekt. Nismo si predstavljali, da bomo v enourni vožnji doživeli pogled na kar konkretne valove, ki so nas prijetno zibali levo in desno. Spotoma smo še ponovili tekst našega “Kekca”, izvedli kviz o našem poznavanju otoka Elba in že smo prispeli. V “glavnem mestu” Elbe (Še kviz vprašanje za vas: Katero je to mesto?) so nas prijazno pričakali učitelji in družine gostiteljice, ki so nas odpeljali v kraj, ki je oddaljen 14 km in kjer bodo naša začasna domovanja za ta teden. Vsi tisti, ki mislite, da nas tukaj zebe, se motite, saj nas je tukaj ob morju, v mestu Porto Azzurro pričakala pomlad.
Pošiljamo nekaj utrinkov s potovanja in prvih vtisov Elbe. Več sledi v naslednjih dneh.

(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)