V knjižnici se vedno kaj zanimivega dogaja in tudi tokrat nas je knjižničarka Nina presenetila s povabilom na Slovenski knjižni sejem. Rekli smo si: “Gremo!” In smo šli. Potovanje se je začelo na železniški postaji v Grosupljem. Vlak je zamujal, tako da smo morali še malo skrivati svoje mrzle roke v žepih. Vendar ni trajalo dolgo časa. Pot z vlakom je bila vesele narave in je hitro minila. Z glavne železniške postaje v Ljubljani pa smo se peš odpravili do parka Navje. Tam smo se na kratko pogovorili o pomembnežih, ki so jih knjige v preteklosti močno zanimale. Njihova dela pa danes zanimajo nas. Nekatere bolj, druge manj. Končno smo prispeli do Gospodarskega razstavišča in sejemska mrzlica se je začela. Ogled stojnic, pogovori s pisateljicami, predstavitve dela založnikov, listanje po znanih in manj znanih knjigah, stripih, revijah, ogledi elektronskih predstavitev knjižnih del in seveda iskanje tistega, kar smo si tako zelo močno želeli – od svinčnikov do knjig in od balonov do kakava. Super izkušnja. Vas je zamikalo? Čas za obisk Slovenskega knjižnega sejma imate še do nedelje, 26. 11. 2023.

(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)