21. marca je potekalo šolsko tekmovanje iz znanja matematike za Vegova priznanja oz. t. i. Matematično tekmovanje  Kenguru, kot ga poznamo že od leta 2003/2004. Gre za najstarejše in tudi najbolj množično slovensko tekmovanje v znanju – v lanskem šolskem letu 2022/23 se ga je udeležilo 66.806 učencev vseh razredov OŠ in 3420 dijakov SŠ.

Učenci naše šole so se tudi letos v velikem številu udeležili šolskega tekmovanja.

Priznanje Kenguru so osvojili:

• 6. razred: Špela Humar, Klarisa Fišter, Lovro Plankar, Bert Kerčmar, Ema Janežić in Melek Ramadan
  • 7. razred: Nina Grilc, Manca Erjavec, Aleks Mohar Tessari, Eva Vidmar, Lori Japelj, Manca Novak in Peter Bruno Lagler
  • 8. razred: Lučka Perme, Leon Savanović, Valentina Klavs, Mihej Škulj in Enna Nuhanović
  • 9. razred: Lana Strmec, Luka Šircelj, Nuša Humar, David Ivan, Nikola Obolnar in Lev Vene.

Čestitamo vsem tekmovalcem!

Kot najboljši v svoji skupini so se na regijsko tekmovanje, ki bo v četrtek, 4. 4. 2024 na OŠ Sostro uvrstili:

• 6. razred: Špela Humar, Klarisa Fišter, Lovro Plankar, Bert Kerčmar
  • 7. razred: Nina Grilc, Manca Erjavec, Aleks Mohar Tessari, Eva Vidmar
  • 8. razred: Lučka Perme, Leon Savanović, Valentina Klavs
  • 9. razred: Lana Strmec, Luka Šircelj, Nuša Humar, David Ivan

Vsem tekmovalcem želimo veliko uspeha tudi na regijskem tekmovanju!