V ponedeljek, 20. 2. 2023, nas je pri predmetu naravoslovje in tehnika obiskal Boštjan Lesar. Morda gre zgolj le za naključje, da njegov priimek pove, kaj ga zanima že od otroštva. Predstavil nam je, kako nastane naš naravni vir – les, ki je čedalje bolj pomemben v našem življenju. Ogledali smo si različne vrste lesa, spoznali, da lahko iz lesa izdelamo različne stvari, tudi hišo. Pokazal nam je, kako les naravno zbledi in povedal, kako lahko tudi on sam v laboratoriju naredi, da les hitreje zbledi. Predstavil nam je različne škodljivce, ki uničujejo les in opisal njegovo delo na Biotehniški fakulteti v Ljubljani. Ali bi videli, v katero učilnico bi morali, če bi vam rekli, da so vrata hrastova? Ali smrekova?

Hvala gospodu Boštjanu za obisk in zanimivo predstavitev!

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)