Tone Pavček
KAJ JE MAJHNO IN KAJ VELIKO

Majhno živi v mali šoli:
majhni razredi,
majhni vsevedi,
majhne petice,
majhne tovarišice
in naokoli
majhne stezice,
še manjši mravljinci
in majhne nožice
še manjši mezinci.
Majhno živi v mali šoli.
A male glave
rastejo vneto,
prerastejo z letom
male rokave,
male težave,
male besede,
male stezice,
male razrede,
tovarišice
in mala šola ko lonec
poči.
Tedaj je majhnega konec.
In napoči
Veliko.

Za 65 prvošolcev OŠ Brinje je 1. septembra napočil velik, pomemben dan. Polni pričakovanj so se prvikrat podali čez šolski prag, novim prijateljem in dogodivščinam naproti. Pred vhodom jih je pozdravil brinjski čukec, nato pa so ob koračnici, milnih mehurčkih in bučnem aplavzu starejših učencev pogumno vstopili v šolo. V avli jih je nagovoril g. župan, Peter Verlič, ter ga. ravnateljica, Špela Podgoršek Pirc. Po programu, ki so ga pripravili učenci in učitelji šole, so učenci pogumno skočili v 1. r svojih matičnih učilnic, kjer so prejeli rumeno rutico in drobno pozornost. V učilnicah Pingvinov, Sovic in Gumbkov so spoznali svoje bodoče sošolke in sošolce, se poveselili in posladkali s slastnimi torticami.