V sredo, 6. 3., so učenci – mladi raziskovalci – na šolskem srečanju predstavili letošnje opravljene raziskovalne naloge. Pri delu smo jih usmerjali mentorice Anica Kunavar, Maruša Tomšič, Tanja Vičič in mentor Matej Kastelic. Razredno stopnjo sta zastopali Polona Kralj iz 4.a  in Ula Omahen iz 4.b . Polona je predstavila prometne zadrege v Grosuplju, Ula pa je raziskovala rabo knjižnega jezika na izbranih spletnih straneh za otroke. Mirsad Mesić iz 8.a je predstavil poskus gojenja kristalov. Na regijskem tekmovanju nas bodo zastopali devetošolci: Lian Kodre Klavžar, Svit Selan in Svit Verhovšek, vsi iz 9.d. Skupaj so izdelali in preizkusili model avtomatskega sistema za hranjenje teličkov. Svit Selan in Svit Verhovšek bosta poleg te predstavila tudi obsežno nalogo iz področja astronomije. Želimo jim veliko uspeha v tekmovalnem in raziskovalnem delu!

(Skupno 107 obiskov, današnjih obiskov 1)