Sredin dan smo izkoristili za ogled mesta Lyon. Zjutraj smo se zbrali pred šolo  nato pa nas je pot vodila do bazilike Notre-Dame de Fourviere v Lyonu. Z mesta, kjer stoji bazilika, smo občudovali panoramo mesta. Po ogledu čudovite bazilike, smo se spustili v samo mestno jedro, kjer smo se razdelili po skupinah in izvedli orientacijo po mestu. Nato smo si privoščili  krajši  odmor pred katedralo in nadaljevali našo pot proti muzeju imenovanem Musee des Confluences. Tam smo si ogledali razstave povezane z biodiverziteto, znanostjo in antropologijo. V muzeju smo se tudi malo ohladili, saj je bil dan kar vroč.

Na žalost smo na poti nazaj proti Saint Chamonu obstali na avtocesti, saj je prišlo do prometne nesreče. Tako smo pozno popoldne in večer namesto z našimi francoskimi družinami preživeli na avtobusu, kjer smo si priredili manjšo zabavo in si z raznimi igrami krajšali večurno čakanje. Jutri je nov dan, za katerega upamo, da se bo nadaljeval z manj bivanja na avtobusu in brez zastojev na cesti. 

(Skupno 198 obiskov, današnjih obiskov 1)