OŠ Brinje Grosuplje se tudi v tem šolskem letu pridružuje vseslovenskemu okoljsko-humanitarnemu projektu Jaz, ti mi za Slovenijo – STARA PLASTENKA ZA NOVO ŽIVLJENJE.

KAKO?

Učenci v šolo prinašajo odpadne plastenke PET. Odlagali jih bomo v škatli, ki se bosta nahajali poleg eko kotička (pred knjižnico in pri OŠPP).

KDAJ?

Z zbiranjem pričnemo že v mesecu novembru (od 12. 11. 2018), pa vse do svetovnega dneva Zemlje (22. 4. 2019).

ZAKAJ?

Zbrana sredstva akcije bodo namenjena v humanitarne namene (nakup MONITORJA ZA NADZIRANJE VITALNIH FUNKCIJ NOVOROJENČKA v porodnišnici Novo mesto)

Vse sodelujoče ustanove bomo med seboj tekmovale v zbiranju odpadne embalaže – plastenk. Zmagal bo VIZ, ki bo zbral največ kilogramov odpadnih plastenk na posameznega učenca.

OPOZORILO!

Zbiramo IZKLJUČNO odpadne plastenke pijač (voda, osvežilne pijače), kamor NE SODIJO »bele plastenke« od mlečnih izdelkov.

Plastenke naj bodo PRAZNE (saj razni ostanki lahko otežijo njihovo predelavo) in STISNJENE. Na njih naj ostane tudi pokrovček.