»Osebe z avtizmom si svojih pravic ne znajo zagotoviti same, zato potrebujejo podporo skupnosti.«

2. april je Generalna skupščina OZN razglasila za – SVETOVNI DAN ZAVEDANJA O AVTIZMU. Pripravili so nam poslanico, ki jo najdete na tej povezavi: https://www.zveza-avtizem.eu/2021/03/30/svetovni-dan-zavedanja-o-avtizmu-2-april-2021/

SNG Nova Gorica pa je leta 2019 po knjižni predlogi »Skrivnostni primer ali Kdo je umoril psa«, pisatelja Marka Haddona, pripravila odlično predstavo z enakim naslovom.

Glavni lik je fant Christopher. Christopher je visoko inteligenten, tako rekoč matematični genij, vendar z avtistično motnjo, imenovano aspergerjev sindrom, ki ga ovira predvsem v komunikaciji in nadziranju impulzivnih reakcij. Toda prav ta njegova posebnost nam omogoča, da skozi njegovo opazovanje ter razumevanje situacij in odnosov ugledamo življenje drugače, kot smo ga sicer vajeni doživljati.

Danes si lahko predstavo ogledate brezplačno na spodnji povezavi https://www.sng-ng.si/repertoar/ponovitve/2018061210460742/?fbclid=IwAR3QeODjgTA8n-58WOow0Ep8Zc9KB3JyvDGGiOIr8RCnm-vK6J5nZNWwpq0

Zgoraj omenjeno knjigo pa najdete tudi v naši šolski knjižnici.

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)