Kljub temu, da se letošnji teden otroka uradno začne 7. 10. 2019, smo učenci in učiteljice že v tem tednu praznovali. V šoli smo pekli piškote, pisali pisma finskim učencem, se med odmori igrali z igračami in sodelovali v skupinah. V četrtek smo se po predavanju o življenju otrok v Afriki, ki nam ga je doživeto predstavila predsednica Društva ELA, gospa Jana Dular, odpravili na učni sprehod. Po poti smo vadili poštevanko, si ogledali Grosupeljščico in ostale znamenitosti domačega kraja ter se podali na razgledno točko. Na koncu smo se posladkali z odličnim sladoledom in se veselih nog odpravili na šolsko igrišče.

Starše vabimo, da si ogledajo spletno stran Društva ELA in po svojih močeh prispevajo k poslanstvu gospe Dular, ki o svojem društvu pravi:

ELA je nastala zaradi želje … Po čem? Nikogar odrešiti in nikomur vsiljevati svoje poti. Želimo le nekoliko prispevati.
Kaj točno? Svoje znanje, izkušnje, voljo, ljubezen, predanost in energijo, na poti za izboljšanje pogojev izobraževanja kot tudi izobrazbe, kjer je ta pogosto še vedno privilegij in ne pravica.