Od 5. do 11. oktobra je Teden otroka®. Na osnovni šoli Brinje Grosuplje smo se kljub korona razmeram odločili, da otrokom tudi v tem letu pripravimo presenečenje. Opremljeni z zaščitnimi maskami ter na varnostni razdalji smo se v telovadnici podružili z našim skritim gostom.

Navadno naše goste, ki nas obiščejo, bolj poslušamo, tokrat pa smo bolj gledali. Zakaj gledali? Zato, ker je naš gost v telovadnici porisal celo steno. No, na steni je bil seveda papir.

Se sprašujete, kdo je bil naš gost?

Kdo ne pozna znamenitega lika Petra Nosa, košarkarja Rante in njegovih prijateljev ali odbitih junakov Živalskih novic ter zbirke Pozor, pravljice?  Avtor vseh teh hudomušnih likov in še mnogih drugih je g. Uroš Hrovat, naš današnji gost. G. Hrovat je eden uspešnejših slovenskih soustvarjalcev in ilustratorjev otroških slikanic ter knjig za mlade. Odlikujeta ga izrazita linijska, karikirana risba, močno izstopajoči liki, polni veselja do življenja.

Pod flomastrom našega gosta so danes oživeli hudomušni književni junaki.

(Skupno 322 obiskov, današnjih obiskov 1)