Današnji dan bo čudovit, seveda če gre verjeti ljudskemu reku: »Po jutri se dan pozna.«

18. 11. smo se namreč pridružili vseslovenski akciji – Tradicionalnemu slovenskemu zajtrku – in dan pričeli s slastnim zajtrkom.  Ob tem smo se spomnili na pomen zajtrka: daje nam moč in je hrana za možgane. Če zjutraj, preden gremo v šolo, pozajtrkujemo, s tem izboljšamo svojo delovno storilnost in tudi razpoloženje. Povedali smo, kaj je zdrav zajtrk in takšnega  tudi zaužili: črn kruh, maslo, med in jabolko.

Naša šola je vključena tudi v projekt Odgovorno s hrano, zato nam je mar, kakšno hrano uživamo.  Če je le možno, naročamo lokalno pridelano hrano. Okoliške kmete že dobro poznamo, saj so se nam predstavili na eko tržnici.

»Prazna vreča ne stoji pokonci«, zato upamo, da bo zdrav zajtrk postal pravilo in tradicija vseh naših učencev.

(Skupno 223 obiskov, današnjih obiskov 1)