V torek, 13. 2., in sredo, 14. 2., so imeli učenci 7. razreda dan dejavnosti, Rastem s knjigo. Začeli so ga v šoli, kjer so igrali družabne igre, kot so Dixit, Boggle in Activity, ki spodbujajo govor, domišljijo in sodelovanje, nadaljevali pa z vsebinami knjižnično informacijskega znanja (KIZ). Odkrivali so, kaj je projekt Rastem s knjigo in kakšna pričakovanja imamo, kadar smo soočeni z novo knjigo. Kaj sploh odloči o tem, ali jo bomo zares prebrali? Učenci so izvedeli, da je izbrano delo letošnjega projekta mladinski pustolovski roman slovenske pisateljice Irene Androjna, Modri otok. Po malici smo se odpravili so Mestne knjižnice Grosuplje, kjer sta nas prijazno pozdravili knjižničarki Judita Kavšek in Rebeka Žlajpah. V njuni družbi smo spoznali sistem knjižnic v Sloveniji. Učenci so svoje znanje pokazali pri kvizu, nato pa smo si ogledali Koščakovo sobo in galerijski prostor. Nadaljevali smo spoznavanje oddelkov v splošni knjižnici. Učenci so si pri iskanju knjig med policami pomagali s Cobiss+, na koncu pa so prejeli darilo, roman Modri otok. Verjamemo, da ga bo marsikdo z radovednostjo prebral že med zimskimi počitnicami.

Svoje vtise o projektu Rastem s knjigo so učenci strnili takole:

“Najbolj všeč mi bilo, da smo se zabavali in da sem dobila knjigo, ki je zdaj lahko moja.”

“Veliko sem se naučil. Vem, da bom Mestno knjižnico Grosuplje obiskal še večkrat.”

“Najbolj všeč mi je bila ura, ko smo igrali družabne igre, saj je bilo sproščeno, v knjižnici pa kviz.”

“Zapomnil si bom ogled Koščakove sobe, ker je skrivnostna.”

Zahvaljujemo se Mestni knjižnici Grosuplje in se veselimo ponovnega sodelovanja drugo šolsko leto.

Nina Prešern, šolska knjižničarka

(Skupno 80 obiskov, današnjih obiskov 1)