Po končanih majskih počitnicah smo v 6. skupini OPB začeli rediti paglavce iz bližnjega potoka.

Za paglavce smo lepo skrbeli. Enkrat na teden smo jim zamenjali vodo in jim dali jesti kuhano solato. Poskusili smo jih nahraniti tudi z ribjo hrano, vendar jim ta ni tako teknila kot solata. Vsak dan smo opazovali njihov napredek, kako rastejo in se spreminjajo.

Sprva je izgledalo, da nič ne rastejo, da so vsak dan enaki. V zadnjem tednu maja pa smo le začeli opažati, kako jim začenjajo rasti zadnje noge. Bili smo zelo navdušeni, še bolj pa smo navdušeni danes, ko smo opazili, da se je prvi paglavček že preobrazil v malo odraslo žabo.  Zrasli sta mu tudi prvi nogi, rep pa je odpadel.

Še slab teden bomo žabice opazovali in jih hranili z ličinkami, nato se bomo od njih pred poletnimi počitnicami poslovili in jih spustili v naravo, kjer smo jih tudi našli.

(Skupno 306 obiskov, današnjih obiskov 1)