Ponovno smo se razveselili naših prijateljev iz mesta St. Chamond. Nekateri so že jeseni postali dobri prijatelji, drugi pa so vseeno skušali navezati stike in komunicirati o svojih najstniških zadevah. Ves teden je bil poln medkulturnosti, obiskov glavnih znamenitosti Grosuplja in Slovenije (Županova jama, Grosuplje, Bled, Radovljica, Piran, Fiesa, Predjamski grad, Ljubljana). Vse skupaj smo zaokrožili v petek popoldne, ko so na šoli potekale delavnice za naše in francoske učence. Sledila je zaključna prireditev, na kateri nas je s svojim obiskom počastil tudi g. župan Peter Verlič. Soboto so učenci preživeli s svojimi dopisovalci in zvečer so se odpravili na pot domov. Slovo je bilo za nekatere kar težko, vendar pa obstaja ogromno komunikacijskih kanalov, ki bodo zagotovo lahko pomagali zmanjšati razdaljo med novo nastalimi prijatelji.
Krajši prispevek s fotografijami si lahko preberete tudi na spletni strani občine Grosuplje. Zahvaljujemo se staršem, ki so se spet izkazali za vrhunske gostitelje, saj so bili vsi zelo zadovoljni. Hvala za vso potrpežljivost, za prilagodljivost in za vašo pomoč ter sprotne spodbudne pohvale. Prepričani smo, da so se vaši (naši) otroci v prejšnjem tednu naučili marsičesa dobrega in koristnega za življenje. Z izmenjavo bomo nadaljevali tudi v prihodnjem šolskem letu.

https://www.grosuplje.si/novica/128627

(Skupno 58 obiskov, današnjih obiskov 1)