Najnovejši prispevki

 • Grega Božič državni prvak v teku na 60 m med mlajšimi učenci!

  Grega Božič državni prvak v teku na 60 m med mlajšimi učenci!

  Grega Božič, učenec 7. a razreda, se je danes udeležil posamičnega prvenstva Slovenije v atletiki za osnovne šole v Slovenski Bistrici. V kategoriji mlajših učencev je pometel s konkurenco in z neverjetnim časom 7,83 sekunde osvojil naslov državnega prvaka v teku na 60 metrov! Poleg Grega je na tekmovanju sodelovala […]

  Več →
   
 • Sprejem prvošolcev v skupnost učencev

  Sprejem prvošolcev v skupnost učencev

  V torek, 23. 5. 2023, smo sprejeli naše prvošolce v skupnost učencev. Predsednica skupnosti učencev Ajda Kos je nagovorila prvošolce in jih spodbudila za delo v šoli. Prav tako je učence nagovorila ravnateljica Špela Podgoršek Pirc. Sledil je pester kulturni program, ki so ga pripravili učenci šole. Tako so si […]

  Več →
   
 • Tridnevni tabor v Osilnici pri Kolpi

  Tridnevni tabor v Osilnici pri Kolpi

  Danes dopoldne smo prišli z avtobusom na tabor v Osilnico. Za kosilo smo jedli dunajski zrezek, pire krompir, navadno solato in govejo juho. Zelo zabavno je bilo tudi, ko smo plezali, streljali z lokom, kolesarili. Veselimo se jutrišnjega dne, ko bomo srečali Petra Klepca in videli, ali je močnejši kot […]

  Več →
   
 • ŽVN Osilnica

  Učenci OŠPP so srečno prispeli v Osilnico, kjer bodo preživeli naslednje tri dni. Pošiljajo lepe pozdrave.

  Več →
   
 • Nagradni izlet za zlate bralce OŠ Brinje Grosuplje

  Nagradni izlet za zlate bralce OŠ Brinje Grosuplje

  Zlati bralci, učenci 9. razreda, ki so vsa leta osnovne šole brali za bralno značko, so se v torek, 6. 6. 2023, v spremstvu knjižničark odpravili na nagradni izlet. Prvotno načrtovani adrenalinski izlet nad krošnjami dreves smo zaradi slabega vremena morali odpovedati in ga nadomestiti z nečim zanimivim v zaprtem […]

  Več →
   
 • Starejši dečki osvojili 3. mesto na državnem tekmovanju v košarki 3×3!

  Starejši dečki osvojili 3. mesto na državnem tekmovanju v košarki 3×3!

  Učenci Luka Nidorfer, Jakob Hawlina, Lan Šeme in Aljaž Urankar so se danes udeležili finalnega turnirja državnega tekmovanja za osnovne šole v košarki 3×3. Na tekmovanje, ki se je odvijalo na OŠ Alojzija Šuštarja v Ljubljani, so odšli sproščeno, samozavestno in brez večjih pričakovanj. V predtekmovalni skupini so najprej premagali […]

  Več →
   
 • Naši brinjski šahisti na šolskem državnem prvenstvu

  Naši brinjski šahisti na šolskem državnem prvenstvu

  V soboto, 3. 6. 2023 so se 4 naši najmlajši učenci udeležili posamičnega in ekipnega osnovnošolskega državnega šahovskega prvenstva za učence do 9 let, ki je potekalo na OŠ Šmarje – Sap. Sodelovalo je kar 114 učenk in učencev iz cele države. V kategoriji fantov do 7 let je naš […]

  Več →
   
 • Olimpionik Miroslav Cerar na obisku

  Olimpionik Miroslav Cerar na obisku

  V tem tednu nas je na OŠ Brinje in na POŠ Polica obiskal gospod Miroslav Cerar. V sproščenem vzdušju nam je predstavil svojo življenjsko pot od majhnega kmečkega fanta do vrhunskega športnika. Povedal nam je nekaj anekdot iz svojega zanimivega življenja in nas spomnil, zakaj se je vredno truditi in […]

  Več →
   
 • ŽVN 7. razred 4. dan

  ŽVN 7. razred 4. dan

  Današnji dan je minil v znamenju orientacijskega teka. Učenci so v manjših skupinah s pomočjo karte in kompasa v gozdu iskali markirane točke. Pri tem so se zabavali in krepili medsebojno sodelovanje. Ostali so se v taboru pripravljali na zaključni večer in po skupinah odhajali na paintball. Dekleta so tam […]

  Več →
   
 • ŽVN 7. razred 3. dan

  ŽVN 7. razred 3. dan

  Dragi starši, sporočamo vam, da bomo domov prišli utrujeni a zelo čisti, saj smo se že drugi dan zapored kopali – včeraj v bazenu, danes pa v dežju. Kljub temu, da smo bili mokri, smo prehodili dolgo gozdno-poljsko učno pot in se na koncu ustavili še v lokalni destilarni čokolade, […]

  Več →
   
 
 
Dostopnost