V torek, 4. 6. 2019, je učiteljica španščine Lucija Suhadolnik za učenke Kristino Stefanović, Hano Klavs in Katjo Premru organizirala aktivnosti v okviru interesne dejavnosti španščina. Z vlakom so se odpravile v Ljubljano in obiskale oddelek za romanske študije in književnosti na Filozofski fakulteti. Nato so obiskale inštitut Cervantes, ustanovo, ki je posvečena poučevanju španščine. Vodja inštituta in učiteljica španščine Lucía Ramallo je učenkam predstavila dejavnosti v španskem in slovenskem jeziku. Za trud in sodelovanje so prejele praktična darila, ki so si jih lahko izbrale same.

Po aktivnostih so se odpravile na zasluženo kosilo v mehiško restavracijo Cantina Mexicana. Da je bilo še bolj zabavno, so učenke ponovile in se naučile tudi nekaj novih španskih besed iz gastronomije.

¡Haz lo que amas, ama todo lo que que hagas!

(Skupno 901 obiskov, današnjih obiskov 1)