Živjo!

Sem sovica Brina. Iz OŠ Brinje Grosuplje, kjer učenci dan za dnem pridobivajo znanje in modrost, sem priletela na Koščakov hrib, kjer je moje začasno bivališče.  Hmmm, najbrž ga bom spremenila kar v stalno bivališče. Kljub temu, da v gozdu ni projektorjev, table in sodobne tehnologije, mi je tu zelooo všeč in pridobivam OGROMNO znanja, sploh odkar se je pojavila gozdna učna pot. Kaj? Niste še slišali zanjo? Nujno jo morate obiskati in se preizkusiti v gozdni učilnici. Ne veste, kako jo boste našli? Nič težkega. Pri Ljubljanski cesti 33 zavijte levo, ker boste opazili prvo sovico. Potem pa sledite markacijam, ki sem vam jih nastavila, zato pozorno opazujte, kje vidite znak sovice. Rumena sovica pomeni, da ste na pravi poti, rdeča pa, da se ustavite in rešite nekaj zanimivih izzivov.

Preden odhitite v gozd, je prav, da vas opomnim, da pri nas, v gozdni šoli, ne veljajo Pravila šolskega reda, pač pa GOZDNI BONTON. Vsi – brez izjeme – ga moramo spoštovati in upoštevati.

Pridite, odprite oči, opazujte, poslušajte in se učite.
Morda boste kje opazili škrata Zelenka in njegove prijatelje, ki so uspeli rešiti gozd.

Vstopi v pravljico