Pretekli teden smo v drugem razredu preživeli dva prav posebna dneva.

Drugošolci smo 1. svetovni dan čebel, ki je 20. maja, praznovali z naravoslovnim dnem na temo čebel. Obiskala sta nas čebelarja Franc Vrhovec in Janez Trontelj. S seboj sta prinesla prenosni panj, pripomočke in opremo, ki se uporablja pri delu s čebelami. Najbolj zanimive so bile žive čebele za steklom, učenci so se lahko tudi oblekli v delovno čebelarsko opravo. Za piko na i smo izdelali še vsak svojo svečo iz čebeljega voska. Sledilo je ustvarjanje. Vsak učenec je na deščico naslikal svojo panjsko končnico. Izdelke smo razstavili tudi na šolskem hodniku.

Drugi posebni dan je bil tehniški dan. Izdelovali smo papirnate zmaje. Kako smo uživali ob izdelavi in preizkušanju zmajev, povedo fotografije več kot dovolj. Imeli smo se zelo lepo!

 

(Skupno 160 obiskov, današnjih obiskov 1)