Šest učencev osnovne šole s prilagojenim programom, se je na podlagi dobrih rezultatov iz predtekmovanj uvrstilo na državno prvenstvo v atletiki, ki se je v petek, 27. 5. 2022 odvijalo na atletskem stadionu Bled.

Vsak izmed učencev se je potrudil po svojih najboljših močeh.

Izredno ponosni pa smo lahko na fante, ki so se pomerili v izjemno močni konkurenci v skoku v daljino. Učenec Gal Perovšek iz devetega razreda in Milot Shatri iz osmega razreda sta stopnjevala svoje rezultate in si priborila stopničke.

Gal je stopil na 2. stopničko, Milot pa na 3. mesto. V finale se je uvrstil tudi Anže Zajc, ki pa mu je za na oder zmanjkalo nekaj centimetrov.

Prav tako so se odlično borili Sara Marinčič, ki je v skoku v daljino dosegla 9. mesto, Anja Sabotin v skoku v višino je bila 11., Samed Salkić kot najmlajši predstavnik tekmovanja pa se je odlično boril v teku na 300 metrov in dosegel svoj osebni rekord.

Učenci so tekmovali še v mešani štafeti, kjer pa se jim je pripetila večja napaka, tako da vidnejšega rezultata žal ni bilo.

Čestitke vsem in uspešne teke, skoke in mete še naprej.

(Skupno 225 obiskov, današnjih obiskov 1)