Zbudili smo se zgodaj, bolj aktivno pa začeli malo kasneje. Naših 6 junakov (Ema, Petra, Tara, Timotej, Nikolaj in Vid) se je najprej pomešalo med učence Osnovne šole mesta Porto Azzurro in opazovali so njihov pouk. Razumeli so bolj malo, je pa bila to zanje zanimiva izkušnja. Sledil je zelo prisrčen sprejem, na katerem so sodelovali skoraj vsi učenci, saj je vsak razred pripravil vsaj eno točko. Večina so bile glasbene. Na prireditvi je bil prisoten tudi namestnik župana, pozdravila je njihova ravnateljica in predstavnik občine za kulturo. Višek te prireditve pa je bil koncert 2 šolskih skupin, ki igrajo pop in rock glasbo v sklopu šole. Bili so zares vrhunski. Sledilo je kosilo v tipični italijanski piceriji blizu šole, saj šolske kuhinje in jedilnice tu ne poznajo. Ker se je vmes pokazalo toplo sonce, smo se kmalu odpeljali ob vznožje bližnjega hriba, katerega vrh smo tudi osvojili. Vzpon je bil kar naporen, ampak razgled je bil zares vreden truda. Za pot navzdol smo si izbrali bolj položno smer in občudovali razgled na morje okoli otoka. Pri šoli so otroke že čakali starši, učitelji pa smo v šoli naredili načrt za naslednji dan. Bil je krasen dan in držimo pesti, da bomo tudi jutri kljub slabši napovedi uživali v soncu tako kot danes. Prilagamo tudi nekaj slik.

(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 1)