Vsako leto v septembru se spomnimo pomena materinščine in učenja tujih jezikov, ki se jih mnogi Slovenci na splošno zelo radi učimo in jih tudi veliko in dobro znamo. Letos smo na OŠ Brinje Grosuplje Dnevu jezikov posvetili kar cel dan za učence 6. in 8. razredov. Pripravili smo jim raznolike delavnice. V nekaterih so poglobili svoje znanje slovenščine, angleščine in nemščine, se pripravljali na izmenjavo s Francijo ter v sklopu jezikovne inteligence projekta Blossom spoznavali države, s katerimi sodelujemo – Latvija, Grčija, Italija, Norveška in Velika Britanija – Wales. Učenci so delali tudi intervjuje, sodelovali v posnetkih, kjer so povedali, zakaj jim je nek jezik všeč. Predstavili so se tudi učenci tujci s svojimi maternimi jeziki in uprizorili pravljico v 5 jezikih. Nastali so čudoviti izdelki v pisni in elektronski obliki. Nekatere si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

(Skupno 129 obiskov, današnjih obiskov 1)