Si lahko zamislite to: lep sončen dan, v atriju naše šole čisto prava jezikovna tržnica, na kateri je predstavljenih 13 tujih jezikov, na šolo pa je prišlo kar 15 zunanjih izvajalcev, ki so predstavili nemščino, francoščino, kitajščino, poljščino, makedonščino, slovaščino, češčino, srbščino, hrvaščino, ruščino, albanščino in francoščino. Zahvaljujemo se Goethe Inštitutu ter gospe Katji Bradač, Francoskemu inštitutu in gospe Marie-Laure Canteloube, gospe Mojci Pretnar, ki nam je predstavila kitajščino in Filozofski fakulteti Ljubljana, od koder je prišla ekipa desetih študentov slavistike – za ta del se zahvaljujemo naši bivši učenki Maji Kovač, ki je njihov prihod na šolo organizirala. Iskrena hvala tudi gospe Nini Orešnik, ki je s tolmačko Sabino Pokovec in dijakinjo Tino prišla in nam predstavila znakovni jezik gluhih in naglušnih, ki ga vsi premalo poznamo. Poleg gostov so delavnice izvajali tudi učitelji naše šole, ki so osvetlili teme s področja angleško govorečih dežel z učiteljicami Majo, Sabino in Matejo, kuhali jedi po receptih tujih kultur z učiteljicama Tanjo in Marjetko, plesali flamenko in spoznavali Španijo ter španščino z učiteljico Lucijo, z učiteljico Mašo so razgibavali možgane z možgansko telovadbo, vse pa je zabeležila novinarska ekipa učencev pod mentorstvom učiteljice Sabine in obljubljajo, da bo nastal krasen prispevek.

Ta dan so imeli učenci veliko možnosti doživeti evropsko jezikovno raznolikost – ne samo na delavnicah ali na jezikovni tržnici v atriju šole, kjer so si učenci lahko ogledali take in drugačne pisne oblike različnih jezikov, ampak so tudi reševali kvize in sodelovali v nagradnih igrah. Eden izmed pomembnih delov je bil tudi aktivni odmor, kjer smo razglasili zmagovalca natečaja za najboljši logo evropskega dneva jezikov. In že razmišljali o tem, kako bi lahko izgledal logo za naš projekt M@kers.

Bilo je zares čudovito dopoldne in ugotovili smo, da drži rek: »Več jezikov znaš, več veljaš!«

 

(Skupno 308 obiskov, današnjih obiskov 1)