Mesec marec je mesec matematike. V marcu namreč praznujejo Albert Einstein, Jurij Vega, … in seveda: število π, ki slavi svoj dan 14. marca, na mednarodni dan matematike.

Letošnji dan matematike poteka pod sloganom Igranje z matematiko.

Nekateri učenci naše šole se bodo v četrtek, 14. 3. 2024 udeležili že tradicionalnega dogodka na OŠ Prule, ki povezuje OŠ Brinje Grosuplje, OŠ Oskarja Kovačiča, OŠ Leskovec pri Krškem, Evropsko šolo Ljubljana in OŠ Prule.

Učenci se bodo pomerili med seboj v poznavanju decimalk števila , se družili, zabavali in preizkusili  različne matematične igre. Našo šolo bodo z recitiranjem decimalk števila  zastopali Lovro Plankar, Lana Strmec in David Ivan. Šolo Brinje pa bodo preko igre Spomin predstavili Lori Japelj, Zara Markič in Svit Bras Kovačič. Dogodek bomo zaključili s slovesno prireditvijo in razglasitvijo zmagovalcev. Zagotovo nam ne bo manjkalo tudi pi – jevih dobrot.

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)