Kaj vse se skriva v zraku, ki ga dihamo? Ali je onesnažen zrak težava zgolj tistih, ki živijo v neposredni bližini tovarn, kurišč in velikih mest?

V petek nas je obiskal dr. Martin Rigler, ki je vodja raziskav in razvoja v podjetju Aerosol in hkrati tudi naš soobčan. Po uvodnem jutranjem klepetu z otroki kemijskega krožka je sledilo zanimivo predavanje o črnem ogljiku. Povedal nam je nekaj dejstev o onesnaženosti zraka ter nam predstavil delo raziskovalca. S seboj pa je prinesel tudi napravo, s pomočjo katere bomo spremljali onesnaženost zraka v okolici OŠ Brinje Grosuplje. Čaka nas zanimivo delo in z nestrpnostjo pričakujemo rezultate. Ko bodo znani, se vam ponovno oglasimo. Do takrat pa vas spodbujamo k temu, da za manjše onesnaževanje zraka storite kaj tudi sami.

(Skupno 1.047 obiskov, današnjih obiskov 1)