Knjižničarka Polona nam je pripravila odlično uro knjižnične vzgoje. Razložila in pokazala nam je, kako so knjige v knjižnici urejene. Nato nam je po prarih razdelila lističe z avtorji in naslovi knjig, ki smo jih morali sami poiskati. Bili smo zelo uspešni. Ko smo poiskali vse knjige, smo ugotovili, da so vse knjige povezane s hrano. Seveda, saj je to naša glavna tema pri pouku.
Nato nam je Polona pripravila tri uganke. Pri prvi smo morali potipati neznan predmet v vreči in ga prepoznati s tipanjem. Pri drugi smo morali nekaj vonjati in prepoznati, kaj ima takšen vonj. Pri tretji pa smo nekaj dobili v usta in to prepoznali le po okusu. Uganke niso bile pretežke. Hitro smo ugotovili, da je to krompir. Krompir pa je bil povezan z zgodbo Petre Matos: Krompirjevo popotovanje. Spoznali smo dva krompirja, Andreja in Irfana. In kaj je bilo sporočilo te zgodbe? To pa naj vam povedo otroci sami.

(Skupno 140 obiskov, današnjih obiskov 1)