V torek, 19. 9. 2023, in v sredo, 20. 9. 2023, smo se 4. razredi z avtobusom odpravili proti Sorici. Tam smo obiskali Groharjev dom, hišo, v kateri se je rodil slovenski slikar Ivan Grohar. Ta je najbolj znan po sliki z naslovom Sejalec. Najprej smo pojedli malico, potem pa nas je Gospod Gašper Kačar povabil na glasbeno delavnico. Tam nam je zelo podrobno predstavil različna tolkala. Po predstavitvi smo se tudi sami poskusili v igranju nanje. Na koncu smo priredili tudi nastop naše glasbene skupine, ki smo jo poimenovali Groharjeva banda. Po končani glasbeni delavnici, smo se premaknili v slikarski atelje. Tam nam je Gašper pokazal, kako s svinčnikom senčiti predmete na risbah. Potem smo se v tem preizkusili še sami. Šlo nam je zelo dobro. Ko smo zaključili z risbami, smo pospravili in se vrnili proti domu.

(Skupno 149 obiskov, današnjih obiskov 1)