Lana Strmec, učenka 9. razreda, je letošnja Brinjska rekorderka v recitiranju decimalk števila pi. Lana je gladko zrecitirala kar 475 decimalk in tako na OŠ Prule, kjer so se pomerili prvaki v recitiranju iz  5 slovenskih osnovnih šol, zasedla odlično tretje mesto.  Lani čestitamo in želimo, da jo pokal in slastna pica spominjata na njen izjemen letošnji pi-jev uspeh.

Poleg Lane je na Prulah odlično zastopal našo  šolo tudi šestošolec Lovro Plankar, ki je samozavestno zrecitiral kar 405 decimalk. Tudi Lovru čestitamo in stiskamo pesti, da k svojemu šopku pi-jevih decimalk prihodnje leto doda še kakšno.

Sicer se je letos  šolskega tekmovanje v recitiranju decimalk tega neskončnega števila udeležilo kar 27 učencev od 3. do 9. razreda. Vsi med njimi so se naučili najmanj 10 decimalk, kar je bil pogoj za slasten PI-škot.  Prvo mesto je zasedel Lovro Plankar  s 387 decimalkami, drugo Lana Strmec  z 292  decimalkami in tretje mesto David Ivan z 207 decimalkami. Vsem iskreno čestitamo!

(Skupno 98 obiskov, današnjih obiskov 1)