Za nami je že 2. dan naše izmenjave v Nemčiji, natančneje v mestu Willich.

V ponedeljek smo se odpravili na gostujočo šolo Robert Schuman Gesamtschule, kjer smo se srečali s prijatelji iz petih držav. Najprej smo si skupaj ogledali šolo, nato pa smo ostalim predstavili dosedanje aktivnosti. V popoldanskem času smo na delavnici izdelali izdelke iz odpadnih materialov in nastale so čudovite lučke. Dan smo zaključili z ogledom mesta in večerjo v kitajski restavraciji.

V torek dopoldan so se učenci udeležili delavnic, kjer so izdelali povoščen tekstil, ki ga lahko uporabljamo namesto alu folije, sok iz sadja in začimb, ki jih učenci gojijo na svojem šolskem vrtu ter ovsene ploščice za prigrizek. V tem času smo učitelji načrtovali prihodnje aktivnosti in izmenjave. Po odličnem kosilu smo se z avtobusom odpeljali do bližnjega gradu, kjer nas je pozdravil župan mesta. V parku ob gradu je sledilo spoznavanje biodiverzitete. Dan smo zaključili s sladoledom, večerjo in dolgim večernim sprehodom.

Se že veselimo jutrišnjega dne.

(Skupno 158 obiskov, današnjih obiskov 1)