Učenki 9. b razreda Ema Božič in Eva Kastelic sta v šolskem letu 2020/21 sodelovali na mednarodnem natečaju za najboljšo otroško in mladinsko knjigo. Že vrsto let ga razpisuje mestna občina Schwanenstadt v Gornji Avstriji – letos z naslovom ”O rekah, jezerih in morjih”. Na natečaju je sodelovalo 386 mladih piscev iz petih držav (Avstrije, Francije, Italije, Slovenije in Egipta) s 108 izdelki. Knjiga Eve in Eme z naslovom ”Ko barve zbledijo”, je prejela drugo nagrado! Izvirna zgodba, bogate ilustracije in zanimiva izdaja so prepričale žirijo in bralce. Nagrajenkama iskreno čestitamo in želimo, da uspešne prve literarne korake pogumno nadaljujeta na srednješolski poti. Čestitke za udeležbo na natečaju pa tudi Živi Remic in Franji Repovž, učenkama 6. d razreda.

(Skupno 404 obiskov, današnjih obiskov 1)