Vojnik je 13. aprila gostil osnovnošolsko prvenstvo v športnem plezanju. Na njem je sodelovalo 142 učenk in učencev z vse Slovenije. Učenci in učenke so tekmovali v dveh starostnih kategorijah ter ločeno v konkurenci licenciranih in nelicenciranih tekmovalcev. Tekmovanje je potekalo na način, ki se imenuje »plezanje na flash« (tekmovalci lahko gledajo tekmovalce, ki plezajo pred njimi). Vse kategorije do starejših učencev in učenk z licenco, so plezale z varovanjem z vrha, starejši učenci in učenke z licenco pa so plezali s sprotnim vpenjanjem. Vsi tekmovalci so plezali dve smeri, za rezultat je štel skupni seštevek obeh smeri.

Našo šolo so zastopali 4 učenci. Najuspešnejši je bil Maks Mihalič, ki je postal državni prvak med mlajšimi učenci brez licence. Med mlajšimi učenkami brez licence je tekmovala Danaja Luštrik ter zasedla 9. mesto. Med starejšimi učenci sta tekmovala Tine Zaletelj in Petja Luštrik. Tine je med licenciranimi tekmovalci zesedel 4. mesto, Petja pa med nelicenciranimi 7. mesto.

Iskrene čestitke vsem!

 

(Skupno 561 obiskov, današnjih obiskov 1)