Prav vsako leto izdelamo matematično novoletno čestitko. V prejšnjih letih smo uporabili matematične novoletne motive (Kochovo snežinko), uporabili smo tehniko origami, ker smo se pri izbirnem predmetu Matematična delavnica učili tlakovati, smo pri izdelavi uporabili tlakovanje, v lanskem šolskem letu pa je bila naš motiv matematična rozeta.

To leto pa vam predstavljamo čisto novo matematično čestitko. Sporočilo lahko preberete kar s QR čitalcem.

qr1

Bolj kot sama čestitka pa je tokrat pomemben proces izdelave. Čestitka je nastajala v več fazah:

1. Pisanje sporočila.

2. Pretvorba v QR kodo.

3. Pretvorba QR kode v logični gobelin.

4. Peka medenjaka.

5. Okrasitev medenjaka s QR kodo.

Naj vam priznamo, pri končnem izdelku smo si morali malce pomagati z računalniško tehnologijo. Temu se reče: male skrivnosti velikih mojstrov.

Poskusili smo tudi z M&M bonboni – žal QR čitalec tudi te kode ni prebral. Važno pa je, da smo poskusili in da lahko z vami zdaj delimo naše ugotovitve. Kdor to bere, bo privarčeval 841 bonbonov in ogromno časa.

 

In še nekaj čestitk, ki smo jih naredili prejšnja leta:

 

slika 1

11

(Skupno 1.147 obiskov, današnjih obiskov 1)