Osrednja tema letošnjega koledarja je B.L. O. S. S. O.M. Gre za mednarodni projekt, v katerega je vključena naša šola. Kratica po eni strani povzema osrednjo temo projekta (“Both Listen to Our Souls and Sharpen Our Minds” oz. v prevodu “prisluhniti dušam in nabrusiti ume”), po drugi strani pa v dobesednem prevodu pomeni cvet. Oboje velja za pričujoči koledar: učenci 9. razreda, ki pri matematiki obiskujejo 3. nivo, so pri izdelavi res morali “nabrusiti ume”, hkrati pa so lahko nekoliko prisluhnili svojim dušam, uporabili domišljijo in matematiko preizkusili v zelo različnih kontekstih, na različnih področjih. Tudi vam predlagamo, da nabrusite svoje ume ob reševanju uganke meseca ali pa ob izračunu nekaterih praznikov in drugih pomembnih dni. Naj bo 2017 zdravo, smeha polno, matematično obarvano, cvetoče.

besedilo

 

 

 

 

(Skupno 117 obiskov, današnjih obiskov 1)