Prijatelji so se takoj počutili nekoliko bolje. Odločili so se, da bodo šli v svojo hiško prijateljstva. Tam bodo v miru razmislili, kaj naj storijo, da bodo ustavili ljudi pri takšnem početju. Med tem so ljudje še naprej sekali drevesa – vse do večera. Nato so pustili orodje in odšli domov. Zelenko se je kmalu domislil navihanega načrta, ki ga je delil s prijatelji. S skupnimi močmi so poiskali rešitev problema.

Lepo je imeti prijatelje, ki ti stojijo ob strani, ko imaš težave. V gozdu smo vam namerno nastavili nekaj problemov. Ne zato, da bi vam dodatno zakomplicirali življenje, pač pa zato, da jih boste vzeli kot izzive, ki jih boste uspešno razrešili skupaj s svojimi prijatelji. Ob tem se boste gotovo zabavali, hkrati pa se bodo med vami ustvarile prav posebne, prijateljske vezi, razvijalo se bo tudi zaupanje.

 

  • Ali mi zaupaš? boste ugotavljali, ko boste miže hodili okrog štorov.
  • Prijateljske vezi boste spletli v pajkovo mrežo, skozi katero boste morali prestopiti na drugo stran.
  • Preizkusili boste igro hitra palica in skupaj rešili problem. Kakšen, naj ostane skrivnost.
  • Čisto na koncu boste zares pravi prijatelji, zato vas bomo povabili v gozdno hišo prijateljstva!

Ko se boste nekoliko odpočili, poiščite tri gibalne postaje, vendar: previdno! Vaje izvajajte le v primeru suhega vremena.

Sprehodi se do naslednje postaje