Da je merjenje lahko zabavno so dokazali  Brinjski osmošolci v petek, 14. 10. 2022 na tehniškem dnevu z naslovom MERJENJE.

Učenci so tekom dopoldneva izvedli preko 10 eksperimentalnih vaj, med katerimi so merili maso  in prostornino zelo majhnega telesa ter kapljice vode,  določali so ploščino lika nepravilne oblike s t.i. metodo tlakovanja in riževo metodo, spoznali nitno nihalo in merili nihajni čas ter s pomočjo korakov izmerili dolžino šolskega hodnika. Zanimivo je bilo tudi določanje lista v zvezku in debeline sukanca.

Zadnjo uro so se podali na šolsko igrišče, kjer so določali  gostoto mivke, povprečen čas kotaljenja okroglih predmetov po toboganu ter iz izmerjenega obsega drevesa določili njegov polmer. Natančnost meritve in hitrost merjenja jim je tudi prinesla nagrado, s katero so se posladkali ob koncu lepega dneva dejavnosti.

(Skupno 149 obiskov, današnjih obiskov 1)