Le kdo ne pozna šaljive oddaje Moj dragi zmore? Boljše polovice parov so v oddaji ocenjevale, kako spretno in hitro bodo njihovi dragi opravili posamezni izziv, in glede na to stavile določeno število žetonov.

Igra nam je bila všeč, še posebej dekletom, zato smo se odločili, da jo tudi sami izvedemo – v matematični različici, seveda.

Tako so gospodične 6. oz. 7. razreda razmislile, kako hitro bodo njihovi sošolci našteli vse delitelje števila 2016; kako dobri bodo pri ocenjevanju velikosti kotov; koliko matematičnih pojmov jim bo uspelo s pantonimo prikazati tako, da jih bodo dekleta prepoznala; koliko računov deljenja bodo pravilno izračunali … Izzivov ni in ni zmanjkalo, prav tako pa ni primanjkovalo dobre volje in smeha ob tako zabavni matematični uri.

Ugotovili smo, da bo nujno igro nadgraditi, da bo uporabna tudi za učence 8. in 9. razreda.

(Skupno 1.041 obiskov, današnjih obiskov 1)