Imeli smo naravoslovni dan na temo: Čebele. Takoj zjutraj sta nas obiskala čebelarja, Nikov dedi in stric. S seboj sta prinesla veliko pripomočkov, ki jih uporabljata pri svojem delu. Povedala sta nam veliko zanimivosti o čebelah delavkah, matici, pa tudi o trotu. Z velikim zanimanjem so otroci opazovali čebele v panju ter iskali matico in trota. Seveda so ju hitro našli. Pokazala sta jim tudi, kako čebele gradijo satje in primerjali težo prazne satnice in satnice, ki je polna medu. Opazovali so cvetni prah, satje, v katerem se razvija matica, meh za dimljenje čebel, prave panjske končnice … Otroci so ju poslušali z velikim zanimanjem, postavili pa so jima tudi kar nekaj vprašanj, ki so jih mučila že več dni. Za poslastico so se otroci lahko oblekli v pravo čebelarsko obleko in izdelali vsak svojo svečko iz čebeljega voska. Poskusil so še medenjake, ki jih je spekla Nikova babi. Bili so odlični in kar skrbelo nas je, ali bodo naši tudi tako dobri. Po malici smo se po skupinah hitro lotili priprave testa za medenjake. Delo nam je šlo dobro od rok in medenjaki so bili že nared, da se jih da v pečico. Medtem ko so se medenjaki pekli, smo začeli ustvarjati panjske končnice. Otroci so izbrali zanimive motive in spoznali les, kot slikarsko podlago. Že med slikanjem so bili medenjaki pečeni in takoj smo jih poskusili. Bilo so … no, primerljivi z babičinimi, torej, odlični! Dan je bil popoln.
Še enkrat najlepša hvala čebelarjema za zanimivo in poučno predstavitev.

(Skupno 255 obiskov, današnjih obiskov 1)