Po dveh letih smo končno spet v nočnih urah zavzeli šolo! Korona je namreč premešala tudi te štrene in nam onemogočila literarne noči v šoli. Učenke in učenci 8. in 9. razredov, ki se bodo udeležili tekmovanja iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje, so v petek, 11. 11. 2022, ostali v šoli tudi ponoči.

Večer je bil namenjen pripravam na tekmovanje – spoznavali so avtorja letošnjega izbora, Vinka Möderndorferja, listali in raziskovali njegovo pesniško zbirko Romeo in Julija iz sosednje ulice. Izdelali so plakate, ki jih lahko vidite v knjižnici. Sledila je večerja in po večerji virtualna soba pobega. Ponočnjaki so raziskovali pesniško zbirko še z vsebinskega vidika in razmišljali o povezavi pesniške zbirke s Shakespearovo tragedijo Romeo in Julija. Literarno raziskovanje smo zaključili s kahootom. Ko smo že vsi mislili, da bomo šli spat še v petek, so sledile še socialne igre, ki so nas spet dvignile in smo se imeli fino še do prvih ur sobote. Zjutraj smo po zajtrku izmenjali mnenja o Möderndorferjevi pesniški zbirki in se po 8. uri odpravili domov.