V četrtek, 2. 6., nas je učence četrtega in petega razreda obiskal Miroslav Cerar s spremljevalcema Alešem in Jernejem.

Gospod Cerar je eden najuspešnejših slovenskih športnikov. Ukvarjal se je z gimnastiko in tekmoval tudi na olimpijskih igrah in osvojil tri medalje, od tega dvakrat zlati. Dvakrat je postal olimpijski prvak, olimpionik.

Zaključil je študij prava in postal odvetnik.

Ogledali smo si videoposnetek ob otvoritvi olimpijskih iger in v roke prijeli tudi olimpijsko baklo. Gospod Aleš nam je spregovoril o njenem pomenu. Pokazal nam je tudi olimpijsko zastavo v zeleni, modri in beli barvi, ogledali pa smo si tudi videoposnetek o nastopu Miroslava Cerarja na konju z ročaji.

Gospod Cerar nam je povedal veliko modrosti. Različni smo si. Nekateri so boljši od drugih, a to ni pomembno. Pomembno je, da se trudimo in da nikoli ne izgubimo upanja.

Podaril nam je lisjačka Foksija, maskoto olimpijskih iger slovenske reprezentance.

Z veseljem smo se skupaj fotografirali, gospoda Cerarja pa smo prosili še za avtogram.

Ura druženja je prehitro minila. Bili smo veseli, navdušeni, da smo lahko spoznali izjemnega športnika in izjemnega človeka.

Učenci 4. in 5. razreda podružnične šole Polica

(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1)