Devetošolci smo obiskali Park vojaške zgodovine Pivka. Eksponati, kot so tanki, letala, podmornica, druga vojaška vozila in policijski čoln, so na nas naredili velik vtis. Še posebej močno nas je nagovorilo vodenje muzejskega kustosa, g. Silva Čelharja, ki nas je spomnil, kakšno moč ima človek: lahko se odloči za razdor ali pa za dobro. Seznanili smo se z vsebinami o preteklosti, med katerimi se nam zdijo izjemna naslednja dejstva:

  • zapletena zgradba podmornice,
  • mirnost, vztrajnost, obvladanost in predanost upravljalcev podmornice,
  • pomen oblike tanka – če je ohišje poševno, je tank varnejši pred zadetki,
  • način upravljanja tankov – pri zavijanju je bilo treba uporabiti fizično moč vojakov,
  • nekoč so se piloti letenja učili v praksi (ne na simulatorjih),
  • dešifriranje stroja Enigma je pripomoglo k zgodnejšemu koncu vojne in tako prihranilo veliko žrtev,
  • mnogi ljudje so živeli v težjih časih kot mi.
(Skupno 209 obiskov, današnjih obiskov 1)