Za učence osmega razreda je bil petek 31. 5. 2019 na naši šoli res izjemen dan! Podali smo se na drugi konec sveta – še bolje! Ta je prišel k nam! V okviru program WIC – World in Classroom – nas je obiskal učitelj iz daljne Brazilije, Mr Rafel Christofoletti. Z nami je preživel pet ur in nas v angleškem jeziku popeljal skozi zgodovino Brazilije, spregovoril o njenih naravnih in kulturnih lepotah, o capoeri in sambi, o neverjetnih živalskih in rastlinskih vrstah v deževnem gozdu, o lepoti jezika in bogati, kdaj tudi težki brazilski zgodovini. Začeli smo s stereotipi, ki so se resnično izkazali za le – to, in spoznali košček utripa te ogromne, skrivnostne dežele. Angleščina je premostila razlike med slovenščino in portugalščino, nasmeh in dobra volja pa sta povezala dve kulturi v pesmi in sliki. Najbolje je to poveedal kar Mr Rafael: ”I had an amazing morning!” Upamo, da še kdaj!

 

Po končanem obisku nam j g. Rafael sporočil sledeče:

First of all, I want to thank you again for the opportunity and trust you all showed me today. I had an amazing morning, felt welcome by the school and was very happy to talk about my country with the kids. I have read the notes on the songs this afternoon and they were very heartwarming, I can see most students had a good time and actually learned more of the world, and that’s just wonderful.

It was really nice meeting you, thank you for everything,

Kind Regards,

Rafel Christofoletti

(Skupno 237 obiskov, današnjih obiskov 1)