V ponedeljek in torek smo učenci višje stopnje imeli kulturni dan. Ogledali smo si opero za mlade z naslovom Všeč si mi. Zgodba nam je bila všeč, ker odpira aktualna vprašanja v Evropi. Nas mlade spodbuja k sprejemanju druge kulture, jezikovne identitete, spoštovanju človekovega dostojanstva in čuta za humanost.

Zgodba govori o Tariku in Vesni, najstnikih iz različnih kultur, ki se znajdeta v zapletenih osebnih in družbenih razmerjih med prijateljstvom in zadržanostjo, pogumom in strahom, sprejemanjem in zavračanjem. Vesna v Tariku prepozna več kot begunca. Zanjo je prijeten fant, drugačen od sošolcev, rada je v njegovi družbi in se z njim pogovarja; Tarik obuja spomine na sončen in z omamnimi vonjavami prepojeni Orient. Ko v kraju izbruhnejo nesoglasja o navzočnosti beguncev, se Vesna odločno zavzame za Tarika in ga pogumno brani. Ali se Tarik vrne nazaj domov ali ne, pa nam naj izdajo naši osmošolci in devetošolci.

Po predstavi smo raziskovali našo prestolnico in občutili zelo hladen zimski dan.

(Skupno 511 obiskov, današnjih obiskov 1)