Vabilo4080

 

DOPOLDNE: (8.30 – 13.45)

  • Spoznajmo se (države pod drobnogledom matematike, matematični teambuilding)

Najprej smo se pozdravili. Vsak se je rokoval z vsakim. Ugotavljali smo, koliko je bilo vseh rokovanj in jih tudi nazorno prikazali – s svetlečo vrvjo. Nato smo se drug drugemu predstavili na precej neobičajen način – preko številk. Učiteljica je vsa srečna ugotovila, da imamo vsi najraje prav matematiko (pri tem ji je seveda pomagal trik, v resnici ni čisto tako). Na udeležene države smo pogledali skozi matematična očala.

  • Logična detektivka: KDO JE KDO?

Prelevili smo se v prave detektive in razvozlali nadvse skrivnostno in zelo težko zagonetko: kdo ima ribo. Grk, kdo pa drug. Ampak pred tem smo morali ugotoviti, kdo živi v kateri hiši, s čim se ukvarja, kaj pije …

POPOLDNE (15.30 – 17.00):

  • Družabno popoldne matematičnih iger

Družili smo bomo ob igranju namiznih družabnih iger za dva igralca.

Ker so bili nekateri tako navdušeni nad igrami, jih z veseljem objavljamo  in vas pozivamo, da še naprej urite zmagovalne strategije.