V sredo, 10. 4. 2019, smo se učenci 5. a in 5. b odpravili na potep po Ljubljanskem barju.
Pričeli smo v Črni vasi, kjer smo pobrali našo vodičko, ter se odpeljali do Iga, kjer smo si ogledali stalno razstavo o koliščarjih. Nato smo potem nadaljevali z vožnjo do naravnega rezervata Iški morost, kjer smo spoznali značilna življenjska okolja Ljubljanskega barja in načine gospodarjenja ter se podali po učni poti do barjanskih oken. Potem nas je pot vodila do Jezera, ki je eno najglobljih slovenskih jezer pod Sv. Ano. Skozi Podpeč smo se mimo kamnoloma, kjer so kamen lomili že Rimljani v starem veku, odpeljali do zadnje postaje – Plečnikove mojstrovine – cerkve sv. Mihaela v Črni vasi, kjer smo potepanje tudi zaključili. Na desni strani nas je celo pot spremljala reka Ljubljanica, eno najbogatejših arheoloških nahajališč v Sloveniji in od 2003 zavarovana kot kulturni spomenik državnega pomena.
Nekaj utrinkov z našega potepanja pa si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

(Skupno 180 obiskov, današnjih obiskov 1)