»Rastem s knjigo« je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Z njim skušamo osnovnošolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

V projekt so vključeni učenci 7. razreda. Tudi naša šola že vrsto let z veseljem sodeluje v tem projektu. Ob tej priložnosti so naši učenci v petek, 2. 2. 2018, obiskali Mestno knjižnico Grosuplje, kjer jim je njihova knjižničarka razkazala knjižnico, jih seznanila s postavitvijo gradiva, s knjižnimi novostmi ter z uporabo programa Cobiss. Pred odhodom domov jim je knjižničarka predstavila še avtorja darilne knjige, ki so jo sedmošolci prejeli v trajno last. V letošnjem letu je to knjiga Zvezde vabijo, Mihe Mazzinija.