V četrtek, 28. 3. 2024, sva se Manca Kladnik iz 8. b in Mihej Škulj iz 8. a udeležila Regijskega otroškega parlamenta, ki je potekal v Kranjski Gori. Vsi udeleženci smo se skupaj z mentorji, z avtobusom, ki nas je čakal na postaji Dolgi most, odpeljali proti Kranjski Gori. Tam nas je najprej pričakala malica. Nato smo se razdelili v štiri skupine, v katerih smo razpravljali o štirih različnih temah. V skupinah smo se pogovarjali, kaj vse smo v šoli naredili na temo parlamenta Duševno zdravje otrok in mladih. Napisali smo nekaj sklepov, ki smo jih predstavili ostalim skupinam. Sklepe smo z dvigom rok sprejeli ali pa najprej spremenili – prilagodili in nato sprejeli. Ko smo sprejeli vse sklepe, ki jih bodo predstavili na Nacionalnem parlamentu smo imeli kosilo. Po kosilu smo imeli dve delavnici na temo mentalnega zdravja in samopodobe. Mentorjem smo predstavili tudi dve temi, ki si jih želimo v prihodnje. Nato smo se odpravili domov. Na avtobusu je bilo pestro, saj smo z ostalimi učenci že navezali stike in klepetali vse do Ljubljane, kjer smo se razšli. Na avtobusu smo izvedeli, da nam letos pripada eno mesto za Nacionalni parlament. Ker je Mihej tudi predsednik skupnosti učencev naše šole smo se soglasno odločili, da tja pošljemo Miheja. Na Nacionalnem parlamentu bodo izglasovali temo za prihodnji dve leti. Mentorica, učiteljica Marjetka Kolbl, naju je za sodelovanje na parlamentu pohvalila. Sodelovanje na Regijskem otroškem parlamentu je bila za naju zanimiva izkušnja.

Manca in Mihej

(Skupno 126 obiskov, današnjih obiskov 1)