V sredo, 13. 12. 2017, je na OŠ Brinje Grosuplje potekalo področno posamično šahovsko prvenstvo osnovnošolcev, ki ga je organiziral ŠK En Passant.

Med seboj se je pomerilo nekaj več kot 50 osnovnošolcev iz naslednjih občin: Ribnica, Loški Potok, Kočevje, Kostel, Osilnica, Grosuplje, Dobrepolje, Ivančna Gorica, Brezovica, Log-Dragomer, Ig, Škofljica, Velike Lašče, Dobrova-Polhov Gradec, Horjul, Sodražica.

Glavna sodnica je bila naša nekdanja učenka, sicer pa velemojstrica, ga. Ana Srebrnič. Na šoli je nekaj ur vladala popolna tišina, saj so tekmovalci skoncentrirano premikali šahovske figure in pri tem – kot je v svojem pozdravnem nagovoru povedala ravnateljica, ga. Natalija Kotar – razgibavali svoje možgančke. Šahovsko vzgojo namreč imenujemo tudi gimnastika uma.

Tekmovanja se je udeležilo tudi nekaj učencev naše šole, ki so se zelo dobro odrezali. David Markus in Lara Oblak sta prejela medalji za doseženo 3. mesto vsak v svoji kategoriji. Čestitamo!

(Skupno 737 obiskov, današnjih obiskov 1)